Rozhovor s Nikolou Berčíkovou ktorá nas reprezentovala na MS OCR v Kanade

Skús sa nám na začiatok trošku predstaviť. Kto si, odkiaľ si, čomu sa venuješ..

Volám sa Nikola  Berčíková . Mám 21 rokov, bývam v Brezne  a momentálne študujem na Technickej univerzite vo Zvolene. Už na základnej a strednej škole som sa venovala atletike -behu na dlhé trate a  na jar roku 2016 som sa začala venovať prekážkovému behu.

dsc_0310

Ako vyzerala tvoja príprava pred OCR MS ?

Prípravu na Tvrďák som si robila individuálne v Brezne.  V otcovej firme som si urobila jednoduchú  dráhu, na ktorej som  pravidelne trénovala. Prípravu  na MS v OCR som mala vo Fitfactory  v Banskej Bystrici pod vedením Milana Kostrbíka.  Je to jedinečné fitko, odporúčam!

580a7f4b592a678c70f8d012-p

Priblíž nám ako to v Kanade na preteku vyzeralo.

Preteky OCR boli fantastické. Všade boli srdeční, priateľskí a milí ľudia. Preteky boli veľmi dobre zorganizované, prekážky boli  náročné a organizácia bola na veľmi vysokej úrovni.  Som šťastná, že som sa ich mohla zúčastniť, splnil sa mi sen.

14657250_1805802959636220_2676328604375627541_n

Zvládla si trať s prehľadom alebo bola úroveň vysoká ?

Úroveň bola vysoká, súťaž spravodlivá, kto neprešiel prekážku odstrihli mu čip. Na tejto súťaži neboli žiadne trestné cviky ale športovec musel prekonať všetky prekážky, ktoré opakoval dokiaľ ich nespravil. Veľa športovcov nedokončilo s čipom.  Takýto systém pretekov  je podľa mňa najlepší . Trať bola náročná ale vďaka tréningom som všetky prekážky zvládla. Najnáročnejšia prekážka podľa  mňa bola „stairway to heaven“ to bola prekážka do tvaru A, na ktorej boli urobené schody a na jej prekonanie sa mohli použiť len ruky. Chcela by som sa zúčastniť aj na budúci rok ,ale už v elitnej vlne.

580a8bda592a678c70f8d7f0-p

Aké sú tvoje športové ambície ?

Chcem naďalej trénovať a zlepšovať sa, keďže toto bola moja prvá sezóna, veľa som sa naučila a chcem pracovať na mojich slabinách.  Môj najväčší cieľ je  dostať sa do  TOP10 na svetovom šampionáte v elitnej vlne J. A taktiež sa chcem aj v roku 2017 zúčastniť série Tvrďák 2017

dsc_0369

Na čo by sa mal človek sústrediť pri príprave na OCR ? Bolo to skôr bežecké, silové alebo o šikovnosti ?

Prekážkový beh je určite kombinácia sily a vytrvalosti.  Pri tréningu sa musím sústrediť na silovú prípravu  aj na bežeckú prípravu. Obidve časti sú dôležité.

dsc_0424

Záver

V prvom rade by som sa  chcela  poďakovať mojej rodine, ktorá ma neskutočne podporuje, fandí mi ,cestuje som mnou na preteky, bez nej by som nedosiahla také výsledky. Ďalej by som chcela poďakovať mojim sponzorom a to Technickej univerzite vo Zvolene, školskému klubu TJ Slávia, Zvolen, študentskej organizácii Woodenworld, Tvrďákovi a Chalúpky Predná Hora. A samozrejme chcem poďakovat môjmu trénerovi Milanovi Kostrbíkovi  a Fitfactory, kde som viedla svoju prípravu.

 

PS: Nikola obsadila v Kanade perfektné 6. miesto vo svojej vekovej kategórii !

dsc_0085

This entry was posted in . Bookmark the permalink.