Nikola Barčíková 3. miesto na MS OCR !

Jedna z našich stálych pretekárok Nikola Berčíková sa aj vďaka našej podpore zúčastnila tohtoročných Majstrovstiev sveta v OCR kde obsadila pódiové umiestnenie!

 

 

 

V krátkosti sa nám predstav:

Som študentkou drevárskej fakulty na TUZVO v odbore drevené stavby a pochádzam z Brezna. Tohto roku som sa zúčastnila Majstrovstiev sveta OCR v Londýne na 3km a 15km trati.

 

 

 

Na akej trati si súťažila a ako preteky vyzerali ?

Pretek sa odohrával v Secret Nuclear Bunker Kelvedon Hatch kde nás čakala rýchla a rovinatá trať. Na 3km trati bolo 24 prekážok, na ktorej sa mi podarilo získať 3.miesto v kategórii F20-29. V sobotu na 15km trati nás čakalo 100 prekážok, veľa vody a blata. Trať bola náročná s množstvom prekážok, ale veľmi zaujímavá.

Aký bol profil trate ?

Preteky sa odohrávali na poliach kde bolo viacero zákopov a blatových úsekov, ale žiadne kopce kde by sa dalo presadiť bežecky ako na pretekoch ktoré sa odohrávajú v lyžiarskych strediskách.

 

 

 

Ako sa ti preteky páčili v porovnaním s minulým rokom.

Mne sa osobne viacej páčili preteky v Kanada pretože profil trate bol určite zaujímavejší. V minulom roku bolo síce na trati menej prekážok ale zato náročnejších a trať bola kopcovitá na rozdiel od tej v Londýne.

 

Čo by si odporučila pretekárom ktorý idú na majstrovstvá prvý krát ?

Odporučila by som aby si zvolili kratšiu trať v tomto prípade na 3KM. Trasa bola divácky aj pretekársky zaujímavejšia. Nachádzalo sa na nej pomerne dosť prekážok ktoré boli husto nainštalované. Na 15KM trati je väčšia pravdepodobnosť že niekde urobíte chybu a potom sa to už ťažšie napráva.

 

Tvoj odkaz:

Chcela by som sa poďakovať mojej rodine a sponzorom, vďaka ktorým som mohla viesť takú úspešnú sezónu. Ďakujem

Nikole gratulujeme a tešíme sa na jej výkony aj v Tvrďák sezóne 2019!

 

sdr

This entry was posted in . Bookmark the permalink.